Przez zabawę do wiedzy

Gminna biblioteka  publiczna w przyłeku

Uczestnicy warsztatów w Filii w Łagowie

Ferie 2013

Tegoroczne ferie już się skończyły, lecz na pewno pozostały po nich miłe wspomnienia.

Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku oraz Filie  biblioteczne w Grabowie nad Wisłą i Łagowie. Jak co roku zaprosiły wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w organizowanych zajęciach. Przeznaczone były one głównie dla dzieci i młodzieży, które nie wyjechały na ferie i spędzały je w swojej miejscowości. Chwile spędzone w bibliotece z  pewnością nie były dla nich czasem straconym.

 

Ferie w bibliotece odbyły się pod hasłem:

„Hu, Hu, Ha, Nasza Zima z Książką Nie Jest Zła”.

Spotkaniom w bibliotece towarzyszyło głośne czytanie bajek, połączone z zajęciami plastycznymi, pogadanki, dyskusje, karaoke i oglądanie filmów.

Na zajęciach plastycznych dzieci malowały za pomocą farb i kredek „Królową Śniegu” lub inne postacie z baśni Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Kolejne spotkanie dotyczyło karnawału nasi podopieczni obejrzeli bajkę animowaną,  a następnie sami robili dla siebie maski na bal karnawałowy.

Podczas trzecich zajęć oglądaliśmy bajkę o bałwanku. Kiedy dzieci śledziły poczynania głównego bohatera, Pani Monika przygotowała masę papierową, z której następnie dzieci lepiły bałwanki i inne zimowe figurki.

Na ostatnim spotkaniu robiliśmy kartki Walentynkowe pięknie ozdobione, z miłosnym wyznaniem w środku dla swojej sympatii lub dla mamy i taty.

Po zajęciach manualnych przychodził czas na relaks przy komputerach, gdzie każdy mógł pograć w swoją ulubioną grę lub obejrzeć bajkę. Podczas jednego z spotkań przytrafiła nam się przygoda, został wyłączony prąd, ale to nie przeszkodziło nam w zabawie. Bardzo szybko zorganizowaliśmy dzieciom czas, zapraszając ich do wspólnego śpiewania i recytowania swoich ulubionych wierszy.

Każdy bawił się świetnie!!!

Do zobaczenia za rok.

FotoGaleria

Uczestnicy warsztatów w GBP w Przyłęku